Staj sürecinin işleyişi ile ilgili genel bilgi almak için ekteki rehberi inceleyiniz:

Click: Staj Rehberi

GENEL KURALLAR:

  1. Her bir Çeviri Stajı eğitim öğretim faaliyetlerinin devam etmediği dönemlerde 20 işgünü sürer. (Staj yapacağınız tarihlerde final sınavlarının bitmiş olması, sonraki dönem ders kayıtlarının başlamamış olması gerekir. Yaz okulunda ders almıyorsanız yaz okulu döneminde staj yapabilirsiniz. Yaz okulunda ders aldığınız taktirde yaz okulu bitmeden staj yapamazsınız).
  2. TINS381 kodlu çeviri stajı 2. Sınıf derslerinin tamamlandığı yaz veya sonraki yaz dönemlerinde, TINS481 kodlu staj ise 3. sınıf derslerinin tamamlandığı yaz ve sonraki yaz dönemlerinde yapılır.
  3. Zorunlu staj dersleri kapsamında, stajınızın geçerli sayılabilmesi için aşağıdaki belgeleri eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Belgelerini zamanında teslim etmeyenlerin stajları geçersiz sayılmaktadır.

Belgeleri aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Staj başvuru süreci:
i) Staj Başvuru Yazısı (doldurularak bölüm sekreterliğinde onaylatılır)

Stajın başlatılması:
ii) Zorunlu Stajyer Giriş Formu (Staja kabul edildiğini gösteren belge ile birlikte, en geç 15 Mayıs’ta staj koordinatörüne teslim edilir)

Stajın tamamlanması:
iii) Staj Değerlendirme Formu (Staj sonunda kurum tarafından doldurulur ve öğrenci tarafından bölüme teslim edilir),

Kamu kurum ve kuruluşları dışında staj yapanlar için:

iv) Staj Ücretleri Bilgi Formu (İşyeri yetkilisi tarafından doldurulur, staj için ücret alındıysa ödemeyi gösteren banka dekontu ile birlikte staj bitiminden sonraki 10 gün içerisinde bölüme teslim edilir)

***

Fen Edebiyat Fakültesi Staj Yönergesi’ne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.