Staj

/Staj
Staj2018-08-05T16:28:11+00:00

ZORUNLU STAJLAR:

Bölümümüz öğrencilerinin mezun olabilmeleri için gerekli 20 iş günü süreyle yapmaları gereken iki yaz stajları (TINS 381 ve TINS 481 Summer Practice/ 2. ve 3. sınıf sonunda) vardır. Öğrencilerimiz staj yapacakları kamu kurum/kuruluşlarını ya da özel sektör kuruluşlarını kendileri bulacaklarından, stajyer öğrenci kabul eden bu kurum/kuruluşları takip etmelerinde yarar vardır. Stajın amacı, öğrencilerimizin bilgi ve deneyimlerini arttırmak ve gelecekteki çalışma ortamları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin stajlarına başlamadan önce Mütercim-Tercümanlık Bölümü sekreterliğinden formlarını/yazılarını/belgelerini almaları gerekmektedir. Stajlarının kabul edilebilmesi için staj yaptıkları kurum/kuruluşlardan staj değerlendirme belgelerini (onaylı) almaları ve bu belgelerini bölüm sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerimiz, örneğin AB Bakanlığı’nda, BYEGM‘nde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Dışişleri Bakanlığı’nda, TRT’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, özel televizyon kuruluşlarında, yayınevlerinde, çeviri bürolarında, yerli ve yabancı haber ajanslarında stajlarını yapabilirler.

Staj değerlendirme formunu bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

 

Güncel staj yönergesini BURAYA tıklayarak ilgili bağlantıdan indirebilirsiniz.