×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

1. 2019-2020 akademik yılı sözlü çeviri sınıfı yetenek sınavı, 29 Haziran 2020 tarihinde saat 10.00-17.00 saatleri arasında çevirimiçi gerçekleştirilecektir.

2. Sınav, Zoom uygulaması üzerinden yapılacaktır.

3. Sınava girecek öğrencilerin listesi 26.06.2020 tarihinde açıklanacaktır.

4. Öğrenciler sınava teker teker alınacaktır. Öğrenci isminin yanında yer alan saatten 5 dakika önce, listede belirtilen zoom linkine bağlanıp; oturum sahibinin oturumu açmasını bekleme odasında bekleyecektir.

5. Sınava girecek öğrenciler, Zoom uygulamasına katılmak için görüntülü ve sesli bağlanabileceği telefon, tablet veya bilgisayar gibi herhangi bir cihazı kullanabilir. Bu cihazlara gömülü olan kamera, kulaklık ve mikrofon çalışır durumda olmalıdır.

6. Öğenci, bu cihazlara dışardan takılan kamera, kulaklık ve mikrofon kullanacaksa, bu aksesuarların çalışır durumda olduğundan emin olmalıdır.

7. Öğrenciler, sınav boyunca rahatsız edilmeyecekleri, sessiz bir yerden oturuma bağlanmalıdır.

8. Öğrenciler sınava teker teker alınacaktır. Sınav oturumu kayıt altına alınacaktır.

9. Sınav 3 bölümden oluşmaktadır:

• Birinci bölüm: Öğrenciler, 3-4 dakikalık metinleri İngilizce’den Türkçe’ye ardıl çeviri yapar.
• İkinci bölüm: Öğrenciler, 3-4 dakikalık metinleri Türkçe’den İngilizce’ye ardıl çeviri yapar.
• Üçüncü bölüm: Mülakat kısmında, öğrenciye Türkiye ve dünya gündemindeki olaylar; uluslararası kurum ve kuruluşlarla ilgili sorular yöneltilir. Mülakat İngilizcedir.

10. Sınav komisyonu, bu üç aşamanın sonucunda, öğrencinin iletişim becerilerini, dil seviyesini, sözlü çeviri alanına yönelik ilgi ve öğrenme isteğini değerlendirerek karar verecektir.